Поширені питання та відповіді на них

Паранікс пропонує Вашій увазі найбільш поширені питання і відповіді на них. Якщо Ви не знайшли відповідь на Ваше питання, будь ласка, зверніться до нас.

Куди я можу звернутися за допомогою і порадою?

Ви можете звернутися за консультацією до шкільної медсестри, фармацевта або Вашого лікаря.

Чи живуть воші десь, окрім волосся?

Відкріпившись від волосся, воші можуть прожити 2-3 дні у середовищі із достатнім рівнем вологи. Проте вважається, що у таких умовах вони не можуть розмножуватися.

Як моя дитина могла підхопити вошей? Чи є ураження наслідком недотримання правил гігієни?

Ураження вошами не залежить від дотримання правил гігієни. Будь-яка людина може заразитися, проте найчастіше педикульоз справді зустрічається у дітей. Головні воші поширюються шляхом прямого контакту з волоссям або через особисті речі (шарф, шапка, велосипедний шолом, тощо). Маленькі діти, як правило, мають більш тісний контакт одне з одним. Саме тому педикульоз душе швидко поширюється у початкових школах. У більшості шкіл завжди є кілька хворих на педикульоз дітлахів. Тож, незалежно від того, має ваша дитина довге волосся чи коротке, чисте чи брудне, ризик ураження є однаковим для всіх.

Як визначити тривалість ураження?

Визначити тривалість захворювання можна шляхом вимірювання, наскільки далеко від коріння волосини розташовані гниди. Воші відкладають гниди біля шкіри голови. Волосина виростає приблизно на один сантиметр за місяць. Тож, якщо гнида знаходиться на відстані 2 сантиметрів від шкіри голови, зараження відбулося близько 2 місяців назад.

Як уникнути зараження або повторного зараження?

Батьки, які регулярно розчісують та перевіряють волосся дитини, завжди помітять зараження. Це також допоможе своєчасно запобігти зараженню інших членів родини. Якщо Ви знайшли у дитини вошей, чітко дотримуйтеся порад щодо обстеження усіх членів родини та лікування. Це гарантуватиме ефективний результат. Фахівці Paranix розробили Head Lice Repellent для щоденного застосування, який ефективно допоможе захистити Вашу родину від зараження або повторного зараження вошами. Нижче наведені додаткові поради, як вберегти себе та родину від педикульозу:

  • Попросіть дитину не давати друзям свій одяг, особливо шарфи і шапки.
  • Довге волосся слід збирати у хвостик або заплітати.
  • В басейні слід одягати на голову шапочку для купання.
  • Постільну білизну та особисті речі (шарфи, шапки, тощо) слід прати при температурі 60°C. Також слід ретельно пилососити у квартирі та машині.

Що робити у разі епідемії педикульозу у школі чи дитячому садку?

За допомогою густого гребінця ретельно перевірте сухе волосся кожного члена сім’ї, бажано при денному освітленні
Зауважте, що у разі виявлення вошей або гнид обробку усіх заражених осіб необхідно проводити в один день, щоб запобігти повторному зараженню.

Для отримання додаткової інформації про застосування протипедикульозних засобів Паранікс перейдіть за посиланнями нижче:

Якщо під час огляду Ви не виявили зараження, волосся слід перевірити наступного дня – і так щодня, поки триває спалах педикульозу.
Із спреєм Paranix Repellent Ви отримуєте ефективний превентивний засіб, здатний захистити Вашу дитину та всю сім’ю від зараження педикульозом.

Щоб дізнатися більше про спрей Paranix Repellent, натисніть тут.

Як правильно перевіряти волосся на наявність вошей?

Розчісування волосся є кращим способом виявлення вошей. Більш того, це обов’язкова процедура перед початком лікування педикульозу. Подивіться відео, у якому показано, як правильно проводити перевірку волосся.

Для огляду волосся використовуйте тонкий зубчатий гребінець:

1. Перш за все, добре розчешіть волосся. Потім оглядайте волосся пасмо за пасмом.
2. Особливу увагу приділіть ділянкам біля коріння волосся, за вухами і на потилиці. Саме тут найчастіше знаходяться воші та гниди.
3. Після кожного застосування ретельно промивайте гребінець у теплій мильній воді, щоб уникнути повторного зараження.

Якщо ви виявили вошей, не хвилюйтеся, – високоефективні протипедикульозні засоби Паранікс допоможуть швидко їх позбавитися. Зверніть увагу, що воші дуже швидко розмножуються. Тож лікування слід розпочати негайно! Для отримання додаткової інформації натисніть тут.

Чи маю я обстригти волосся дитини у разі зараження?

Ні. Воші локалізуються близько до шкіри голови, тож стрижка не вирішить проблеми. Найкраще, що Ви можете зробити для дитини, це негайно розпочати лікування. Дізнайтесь, як позбавитись вошей за допомогою засобів Паранікс.

Чи може у головних вошей виробитися стійкість до протипедикульозних засобів?

Продукти Paranix не містять жодних хімічних інгредієнтів та є засобами фізичного механізму впливу на вошей, що виключає можливість розвитку стійкості комах до них. Разом з тим існує можливість придбання вошами стійкості проти дії засобів на основі хімічних інсектицидів. Серед інших, найбільш ймовірних, причин невдалого лікування можна виділити:

  • неточний діагноз;
  • недотримання інструкцій щодо лікування: недостатня кількість засобу; скорочення тривалості лікування; нехтування ретельним вичісуванням волосся, тощо;
  • (повторне) зараження від шкільних друзів, членів сім’ї, включаючи дорослих;
  • неналежна обробка (або її повна відсутність) особистих речей та середовища (приміщень), у якому буває хворий;
  • відсутність повторної перевірки через 7 днів після першої обробки і повторної обробки волосся у разі необхідності.