Школи

Головні воші – надзвичайно докучливі маленькі створіння. Ви, напевно, вже знаєте, як швидко поширюється педикульоз у школах. Паранікс пропонує надійні засоб для лікування та запобігання ураженню, тож ваші діти зможуть спокійно насолоджуватися грою зі своїми шкільними друзями без страху підхопити головних вошей.

Шкільна програма: Принц Паранікс і вторгнення ультра-вошей

Фахівці Paranix розробили навчальну шкільну програму з метою поширення інформації про педикульоз – що це за хвороба та як з нею боротися – серед учителів, учнів та їх батьків. Головний герой програми – Принц Паранікс, котрий бореться з ультра-вошами. Також програма передбачає надання батькам зразків протипедикульозних засобів у разі спалаху епідемії.
Дізнатися про запровадження програми у школах Вашої країни можна на локальному сайті Paranix.

8 фактів про вошей

Чи вміють воші літати?

Воші не вміють літати! Воші, які живуть в голові, перебираються від людини до людини по волоссю. Найшвидше педикульоз поширюється у школах та дитсадках, адже дітлахи дуже тісно контактують один з одним під час гри.

Чи кожен може «підхопити» вошей?

Педикульоз – поширена проблема, особливо серед дітей молодшого шкільного віку. Кращий спосіб позбутися вошей або уникнути зараження – знати, проти чого та як боротися.

Чи вміють воші плавати?

Воші не вміють плавати. При контакті з водою вони переходять у стан анабіозу, проте міцно утримуються на волоссі. Тому існує ризик зараження у басейнах або на пляжах.

Чи харчується воші кров’ю?

Головні воші харчуються кров’ю людини до чотирьох разів на день. Відкріпившись від волосся, воші можуть прожити 2-3 дні у середовищі із достатнім рівнем вологи.

Чи прозорі воші?

Так, воші дійсно прозорого кольору. Це ускладнює їх виявлення на волоссі. Але після їжі воші стають коричнево-червоного кольору.

Як швидко розмножуються воші?

Самка може відкладати до 10 яєць на день. Яйця (гниди) зазвичай відкладаються біля коріння волосся, близько до шкіри голови. Їх дуже важко видалити. Що раніше Ви виявите вошей, тим легше зможете позбутися їх.

Скільки кінцівок має воша?

Головна воша має шість кінцівок із крюковиднимикігтями, що забезпечує їй здатність утримуватися наволоссі.

Чи віддають воші перевагу чистому волоссю?

Для вошей не має ніякого значення, якої довжини волосся, чисте воно чи брудне. Проте, найчастіше вошей виявляють у чистому волоссі.